Каква е причината за разпада на коалицията, коментира депутат.
"Всеки един народен представител би трябвало да има собствено мнение и когато се гледат въпроси, свързани с бъдещето на България, всеки трябва да вземе решение дали да подкрепи това бъдещето или да се подчини на някаква партийна политика", заяви депутатът от "Продължаваме промяната" Константин Бачийски в студиото на "Денят ON AIR".
Причината за спора между "Има такъв народ" и "Продължаваме промяната" не са парите, а начинът на харчене на тези пари, стана ясно от думите му.
""Продължаваме промяната" дойде в управлението с ясната заявка, че ще сложим точка на порочните практики на харчене на пари по непрозрачен начин с корупционни елементи, които отиват в малка група фирми и физически лица, които контролират обществените поръчки в България.
Това е всеобща обществена тайна. Ние ще бъдем непримирими и няма да правим компромис в тази област", категоричен бе Бачийски.
"Още при гласуванията за ТРП-тата, още тогава имаше предложение всички договори да минат под контрола на парламентарната антикорупционна комисия. В последния момент част от ръководството на ИТН възрази и този контрол отпадна. Това бе може би един от първите индикатори, че нещо не е съвсем наред", отбеляза депутатът пред Bulgaria ON AIR.
Според него фирмите, които са спечелили тези договори, са свързани и с ГЕРБ, и със знакови лица на ДПС.
"И в ИТН, и в повечето партии в парламента има хора, които са с чисти помисли. Не деля хората кой в коя партия е, а ги деля какви са мотивите, които ги движат. От коя страна на бариерата стоят - такива, които искат да се противопоставят на корупцията и искат да оправят тази Родина; и такива, които гледат чисто икономически интереси", изтъкна Бачийски.

Bernstein: Пазарите на прогнози може да стигнат 1 трлн. долара до 2030 г.
Двойният провал на Джей Ди Ванс с Унгария и Иран
Орбан си отива. Кой ще заеме мястото му на главен разрушител на ЕС?
Русия разби организирана група за данъчни измами за над 1 трлн. рубли
Тримесечните продажби на Stellantis растат с 12% до близо 1,4 млн. автомобила
Тенденции при вложенията: По-малко големи инвеститори, повече жени и растящ интерес към дългосрочни продукти
НАП и КЗП започват проверки за ръста на цените (СНИМКИ)
Тервел Замфиров: Малена ще се върне по-силна след контузията
Загадката на Гиза: Нова хипотеза за изграждането на Хеопсовата пирамида
Тежък удар за Ювентус
Годой много емоционален след дербито
Официално! Обявиха нова контрола на България
След отпадането от Атлетико: Ямал с огромно обещание
Капитанът на Атлетико призна: Барса ни измъчи доста!
Илиан Илиев избра "моряците" за ЦСКА 1948
Поверия за Летен Петковден
5 стъпки за лимфодренажен масаж у дома
Любимите пилешки бутчета с аспержи на Ева Лонгория
Испанското DJ дуо MESTIZA сгорещява страстите в София тази зима
Топ нискогликемични храни за всеки ден
Камък рушур за чиста кожа без черни точки
Пожарната във Варна набира нови кадри
Пак стрелба в турско училище
Остава ли Варна без Окръжна болница? МЗ вече месец бави разрешението за спасителния заем
Варна е домакин на Купата на БФ Баскетбол за юноши
Увеличават капацитета за обработка на кораби на Пристанище Варна
17-годишен загина при катастрофа на Подбалканския път София - Бургас
Гробищата се оказват място, което опазва биоразнообразието
Кометата 3I/ATLAS е изхвърляла вода, равняваща се на 70 басейна дневно
Нова теория разкрива как е построена Хеопсовата пирамида в Гиза
Кога настъпва краят на света: Суперкомпютър на НАСА с шокираща прогноза
Палеонтолози: Гигантски ехидни са обитавали цяла Австралия
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см